Dlaczego firmy SEO nie dają gwarancji?

Dlaczego firmy SEO nie dają gwarancji

Źródło: fot. Templune, na licencji CC, pixabay.com

Branża SEO nie cieszy się dobrą sławą, bowiem wiele firm, które zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych oferuje natychmiastowe efekty, a więc gruszki na wierzbie… Na szczęście na rynku nie brakuje organizacji, które w sposób jasny, rzetelny i uczciwy odsłaniają karty, przekazując Klientowi informację, że pozycjonowanie to proces długofalowy, wymagający nie lada cierpliwości. Dlaczego firmy SEO nie dają gwarancji? Rozwiewamy wątpliwości.

Ślepy zaułek lub droga na szczyt, czyli dobór fraz kluczowych

Powierzając pozycjnonowanie profesjonalistom z branży SEO warto mieć świadomość, że przed pozycjonerami stoi szalenie wymagające zadanie. Tym bardziej, jeśli ktoś próbuje wypozycjonować się na bardzo konkurencyjne frazy kluczowe, a więc takie, na które pozycjonowani są potentaci i giganci danego sektora. Dlatego to właśnie firma pozycjonerska powinna wyjść z propozycjami fraz, które mają szanse znaleźć się na pierwszych stronach wyszukiwania. Oczywiście, po dokładnym rozeznaniu – skrupulatnym zdiagnozowaniu rynku i oczekiwań Klienta.

Optymalizacja jest czasochłonna

Pozycjonerzy to nie roboty, dlatego nie dają gwarancji. Optymalizacja witryny wymaga czasu – tym bardziej, że istnieje blisko 200 czynników, wpływających na pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google. Nie da się dokładnie określić ile czasu zajmie wypozycjonowanie danej frazy, niemniej specjaliści z BlueSky System uważają, że w przypadku łatwych fraz (rozbudowanych) są to minimum 3-4 miesiące, średnich przynajmniej 6 miesięcy, a trudnych (premium) najmniej 12 miesięcy. Oczywiście, czas może ulec zmianie w zależności od siły domeny.

Ugruntowana pozycja konkurencji

Firma, która zleca usługę pozycjonowania powinna robić to z nastawieniem na konkretny rezultat w danym obrębie czasu. Mierz siły na zamiary. Nie od razu Rzym zbudowano. Zwróć uwagę, że wielu Twoich potencjalnych konkurentów z branży pozycjonuje się od lat. Co więcej, dysponuje o wiele większym budżetem. Oczywiście, to nie oznacza, że Twoja strona z góry skazana jest na pożarcie, niemniej warto poszukać alternatywnych słów kluczowych bądź bardziej rozbudowanych, które mają o wiele większą szansę osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce Google.

Podsumowując, firmy SEO nie dają gwarancji, bowiem optymalizacja jest czasochłonna i istnieje bardzo wiele zmiennych, które muszą ze sobą idealnie współgrać, by zagwarantować oczekiwane rezultaty. Każdy firma, która korzysta z usług pozycjonowania liczy, że znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania – jednak liczba czołowych miejsc jest ograniczona, a konkurencja naprawdę duża. W konsekwencji trzeba uzbroić się w cierpliwość…

Mamy nadzieję, że dzięki nam już wiesz dlaczego firmy pozycjonerskie nie dają gwarancji. Niemniej, jesteśmy ciekawi, jakie jest Twoje zdanie na temat branży SEO? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.