,

Koronawirus? Google szykuje pakiet pomocowy w wysokości ok. 800 mln dolarów

Koronawirusy Google szykuje pakiet pomocowy w wysokości ok. 800 mln dolarów

Źródło: fot. Pixabay

W dobie pandemii koronawirusa, nikt nie pozostaje obojętny na konsekwencje, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. Nic dziwnego, że do pomocy włączają się wszyscy – artyści, sportowcy, przedsiębiorcy, a także nawet największe koncerny – wśród nich nie mogło zabraknąć Google. Gigant z Mountain View ogłosił właśnie pakiet pomocowy o wartości 800 mln dolarów.


Już wiemy, że Google wesprze małe i średnie przedsiębiorstwa, rządy oraz agencje pozarządowe, a także Światową Organizację Zdrowia wraz z jej pracownikami, którzy stoją na pierwszej linii frontu bitwy z pandemią koronawirusa.

Z innej beczki, Google informowało nie tak dawno o nieszkodliwości backlinków, warto przeczytać i dowiedzieć się więcej, aby chociaż na moment uciec od kwarantanny i apokaliptycznych myśli. Tymczasem Google, koronawirus i wsparcie, jakie gigant z Mountain View zaoferował wszystkim ludziom, borykającym się z kryzysem gospodarczym w dobie pandemii.

Na ratunek Google

Google chce dać zastrzyk gospodarce światowej, a także wspomóc wszystkich, którzy walczą, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, wspomagając ich o niezbędne wyposażenie. Dlatego też firma z Mountain View podzieliła swój pakiet pomocowy na kilka segmentów:

  • 340 mln dolarów – na Google Ads dla wszystkich małych i średnich firm, które miały aktywne konta reklamowe w przeciągu ostatniego roku. Ze środków będzie można skorzystać do końca 2020 roku;
  • 250 mln dolarów – w formie dotacji reklamowych dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz agencji rządowych na całym świecie w celu edukowania i informowania o tym, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19’;
  • 20 mln dolarów – dotacji do reklamy dla społecznościowych instytucji finansowych i organizacji pozarządowych w celu zagwarantowania przepływu informacji w zakresie funduszy pomocowych;
  • 200 mln dolarów – na fundusz inwestycyjny, który wesprze organizacje pozarządowe i instytucje finansowe;
  • 20 mln dolarów – dotacji w Google Clouds dla instytucji akademickich i badaczy.

Bezpłatna wycena - BlueSky System

Google > Koronawirus

Trzeba przyznać, że pakiet antykryzysowy od Google prezentuje się bardzo okazale i z całą pewnością pomoże w walce z pandemią koronawirusa oraz jej skutkami.

Źródło: Blog Google