Jak wypozycjonować posty na blogu?
5 prostych trików

Jak wypozycjonować posty na blogu 5 prostych trików

Źródło: fot. Limelight Leads, na licencji CC, Flickr.com

Stworzenie dobrego bloga to nie lada wyzwanie. Aby wybić się ponad przeciętność potrzeba nie tylko dobrego kontentu i świeżych treści, ale również przemyślanej strategii, która przełoży się na dotarcie do jak najszerszego grona czytelników. Jak wypozycjonować posty na blogu? Podpowiadamy.

Na etapie tworzenia wpisu warto pomyśleć o jego odpowiednim wypozycjonowaniu pod kątem wyszukiwarki Google. Oto 5 prostych trików, dzięki którym Twoje posty na blogu będą lepiej widoczne. Pozycjonuj swoje wpisy i ciesz się rosnącą liczbą unikalnych użytkowników!

1. Ustal słowa kluczowe dla Twojego postu

Przed rozpoczęciem pisania zastanów się, jakie słowa kluczowe powinny znaleźć się w Twoim poście. Zaplanuj, jak chcesz ich użyć i w których miejscach powinny się znaleźć. Pamiętaj, by nie spieszyć się z tworzeniem tytułu oraz leadu – zostaw to na sam koniec. Po stworzeniu tekstu powyższe wyłonią się same. Czy wiesz, że takiej techniki używają najbardziej cenieni blogerzy i dziennikarze?

2. Naszpikuj swój wpis słowami kluczowymi

Tytuł, podtytuł, lead i treść – wszystkie elementy składowe postu powinny być naszpikowane słowami kluczowymi. Tym bardziej, jeśli zależy Ci, aby dobrze wypozycjonować wpis na blogu. Oczywiście, wyrażenia te należy starannie wkomponować, tak aby całość prezentowała się estetycznie, a co ważniejsze poprawnie pod kątem językowym. Nie zapominaj, że tworzysz ciekawą i unikalną treść, a nie śmietnik ze spamem, dlatego słów kluczowych zawsze używaj z głową i umieszczaj je faktycznie tam, gdzie ma to sens.

3. Stwórz ciekawy, a zarazem krótki tytuł, w którym zawrzesz słowa kluczowe

Nie pracujesz w agencji informacyjnej, tak więc tytuł Twojego wpisu nie musi być naszpikowany danymi z raportów. Tworząc go zastanów się, jaką frazę wpisałbyś w wyszukiwarce, by odnaleźć swój tekst. Im krócej, tym lepiej. Pamiętaj, że tytuł jest jednym z najważniejszych elementów strony internetowej, dlatego wysyła bardzo silny sygnał SEO. Według informacji serwisu www.moz.com tytuł artykułu, który zaczyna się od słów kluczowych, jest o wiele lepiej pozycjonowany od wpisów, w których tytuł jest nimi zakończony.

4. Podpisuj zdjęcia – w ich tytule zawsze zawieraj słowa kluczowe

Blisko 70 proc. stron internetowych nie podpisuje zdjęć. To duży błąd nie tylko ze względu na uszanowanie praw autorskich, ale przede wszystkim na sam proces pozycjonowania bloga. W podpisie zdjęcia koniecznie powinno znaleźć się wyrażenie kluczowe. Niedawno dowiedziono nawet, że podpisy pod zdjęciami są czytane 300% częściej niż sama treść wpisu.

5. Linkuj do swoich poprzednich tekstów

Linkowanie do poprzednich, powiązanych tematycznie wpisów, pozwoli Ci pozyskać nowych czytelników. To o tyle ważne, że nie każdy Twój tekst znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania. Takie działanie pozwoli Ci m.in. wypromować słabiej poczytne wpisy, jak również wpłynie na ocenę wartości postu przez algorytmy wyszukiwarki Google. W konsekwencji lepiej wypozycjonujesz swojego bloga.

Dzięki nam już wiesz, jak wypozycjonować posty na blogu. Korzystając z naszych wskazówek masz pewność, że Twoje teksty będą lepiej pozycjonowane w wyszukiwarce Google, w konsekwencji przyciągniesz do siebie nowych czytelników. Powodzenia!