6 najlepszych wtyczek do WordPressa

6 najlepszych wtyczek do Wordpressa

Źródło: fot. Pixabay

Już na etapie budowania strony internetowej opartej na systemie zarządzania treścią WordPress, warto pomyśleć o sprawdzonych wtyczkach, które nie tylko rozszerzą funkcjonalność strony, ale przede wszystkim sprawią, że będzie o wiele przyjemniejsza w obsłudze. Nie zwlekaj, sprawdź! Oto 6 najlepszych wtyczek do WordPressa, bez których Twoja witryna nie powinna się obejść.


Serdecznie zapraszamy również do lektury naszych poprzednich publikacji, które z całą pewnością pomogą Ci w procesie pozycjonowania Twojej witryny internetowej. Tymczasem, przedstawiamy Ci nasze bardzo subiektywne zestawienie 6 najlepszych wtyczek do WordPressa. Oto one:

1. All In one SEO Pack – SEO w pigułce

To idealna wtyczka zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem, jak i starych wyjadaczy, którzy w łatwy i szybki sposób chcieliby zoptymalizować swoje treści. Wtyczka nie tylko poinformuje Cię o idealnej długości opisów meta description, ale i automatycznie zoptymalizuje Twoje tytuły dla Google. Ponadto posiada szereg zaawansowanych funkcji oraz API dla deweloperów. Polecamy, naprawdę warto wypróbować.

2. Classic editor – powrót do klasycznego edytora

Nie tak dawno podniósł się olbrzymi klangor związany z aktualizacją edytora tekstowego WordPress. Gutenber, bo o nim mowa, dotychczas (od wersji 4.8) był dostępny tylko dla chętnych i cieszył się przeciętną popularnością. Obecnie od dłuższego jest stałą częścią core popularnego systemu CMS. Jego funkcjonalność opiera się na „intuicyjnych bloczkach”, które do bardzo wielu nie przemówiły. W tym i do nas. Nic dziwnego, że użytkownicy na potęgę zaczęli instalować klasyczny edytor, przywracający dawną funkcjonalność. Jak widać, lepsze faktycznie bywa wrogiem dobrego.

3. Disqus – profesjonalny system komentarzy

Domyślny system komentarzy WordPress pozostawia wiele do życzenia. Nic dziwnego, że użytkownicy masowo decydują się na instalację wtyczki, której główną zaletą jest komfort użytkowania. Disqus wymusza posiadanie konta i może być łatwo zsynchronizowany z Facebookiem, co zdecydowanie podnosi rangę komentarzy, które znajdą się na Twojej stronie – w końcu anonimowy komentarz jest o wiele mniej warty niż ten, przy którym widnieje imię i nazwisko autora. Co więcej, Disqus bez trudu pozwala szybko podróżować po święcie WordPressa – wszystkie komentarze można dodawać z jednego konta, a to chyba jedna z jego największych zalet. Poza tym system ładnie i nowocześnie się prezentuje, a to przecież ma dla Ciebie znaczenie, prawda?

4. Jet Pack – kombajn możliwości

To jedna z najbardziej wszechstronnych i funkcjonalnych wtyczek. Istny kombajn możliwości, który z całą pewnością pomoże Ci tworzyć i promować unikalny kontent. Wśród wielu użytecznych funkcji, jakie oferuje to pomocne narzędzie, znajdują się m.in. dostęp do statystyk WordPress.com, możliwość szybkiego publikowania w mediach społecznościowych, subskrybowanie przez e-mail, optymalizacja dla urządzeń mobilnych, tworzenie formularzy kontaktowych oraz galerii, a także spersonalizowane ustawienia widgetów. Ogólnie narzędzie to oferuje wiele użytecznych opcji dla mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Polecamy, warto wypróbować.

5. BackUp WordPress – automatyczne kopie zapasowe

Kopie zapasowe to wirtualne RKO, które przywraca do życia treści na Twojej witrynie. O tym, jak ważny jest backup wie każdy, kto doświadczył utraty danych. BackUp WordPress to wtyczka, która wykonuje za Ciebie kopie zapasowe wedle zaplanowanego harmonogramu i automatyzuje wszelkie procesy w jego obrębie. Co ważne, wszystko zostanie wysłane na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

6. Akismet Anti-Spam

Nasze zestawienie zamyka wtyczka, która efektywnie filtruje spam w komentarzach. Akismet Anti-Spam, bo o niej mowa, wykrywa, łapie i usuwa niechciane komentarze na blogu. Co więcej, cały czas się uczy, co skutkuje tym, że wykrywa zduplikowane komentarze, które pojawiły się na innych blogach. W konsekwencji, szybko i bezproblemowa usuwa je z obrębu Twojej witryny.

Mamy nadzieję, że i tym razem nasze zestawienie przypadło Wam do gustu. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakich wtyczek Wy używacie na swoich stronach, i które z nich warto sprawdzić.