5 najlepszych serwisów internetowych poświęconych SEO

5 najlepszych serwisów internetowych poświęconych SEO

SEO jak każda kobieta – zmienne jest, dlatego warto być na bieżąco, śledząc najświeższe informacje o aktualnych trendach i aktualizacjach w świecie pozycjonowania. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych serwisów internetowych poświęconych tematyce SEO. Z pewnością okażą się dla Was bardzo przydatne w procesie pozycjonowania. Oto one:

1. Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) – podręcznik dla początkujących

Najtrudniejszy pierwszy krok, dlatego warto rozpocząć przygodę z SEO od konkretnego wprowadzenia, które wyjaśni podstawowe informacje na temat optymalizacji strony. Chcesz dowiedzieć się, co Google rozumie pod pojęciem dobrych praktyk SEO? A może po prostu chcesz nieco bardziej zgłębić swoją wiedzę na temat tajników pozycjonowania? Podręcznik dla początkujących odpowie na wszystkie Twoje pytania, które mogą pojawić się na początku przygody z pozycjonowaniem. Strona jest systematycznie odświeżana, stąd żadna definicja lub cenna wskazówka nie umknie Twojej uwadze.

https://support.google.com

2. Google Webmaster Central Blog

Jeśli szukać informacji o SEO, to przede wszystkim u źródła, a więc na głównym blogu wyszukiwarki Google. Programiści z Mountain View dzielą się bardzo ważnymi informacjami dotyczącymi crawlowania, indeksowania czy rankingu. Co więcej, donoszą o wielu planowanych aktualizacjach i zmianach. Niemniej, wśród nich wciąż brakuje m.in. informacji na temat zmian w algorytmie czy początku obowiązywania nowego czynnika rankingowego. Dlatego dobry pozycjoner powinien wyrobić w sobie umiejętność czytania między wierszami oraz systematycznie powinien uzupełniać swoją wiedzę wiadomościami z innych blogów. To bez wątpienia jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych SEO.

https://webmasters.googleblog.com/

3. Search Engine Land

Kolejną witryną, której scrollować z obojętnością nie można jest Search Engine Land, bowiem to istna skarbnica wiedzy zarówno o SEO, jak i wyszukiwarce. Wskazówki, strategie, wypowiedzi ekspertów – znajdziesz tutaj wszystko, co niezbędne, aby nie zostać za konkurencją. Jedna z najbardziej liczących się stron internetowych w branży została stworzona w 2007 roku przez Danny’ego Sullivana – dziennikarza Search Engine WatchSEO, tytułu uważanego za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł wiedzy o wyszukiwaniu. Aby być na bieżąco z informacjami ze świata SEO, warto zapisać się do newslettera – możesz być pewien, że nie ominie Cię żadna nowość.

https://searchengineland.com/

4. Search Engine Roundtable

Esencją wiedzy tajemnej o SEO jest każde forum tematyczne poświęcone zagadnieniom wyszukiwania. Wbrew pozorom, bardzo często do tematu zaserwowanego w suchy sposób przez konkretne medium, bardzo dużo potrafią wnieść forumowicze – zwykle programiści, pozycjonerzy, ludzie marketingu treści, dzielący się publicznie swoimi przemyśleniami, doświadczeniem i wiedzą. Search Engine Roundtable to serwis, który czerpie garściami z najciekawszych wątków i dyskusji. Nie ominie Cię żadna konwersacja, która może znacząco ułatwić Ci pracę w przyszłości. Do tego oszczędzisz dużo własnego czasu, bowiem wszystko dostaniesz wyłożone jak na tacy. Serwis założony w 2004 roku przez Barry’ego Schwartza to bez wątpienia jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych SEO. Warto zaglądać do niego regularnie!

https://www.seroundtable.com/

5. Majestic Blog

Majestic kojarzycie przede wszystkim jako narzędzie służące do analizy profilu linków. Zatem nic dziwnego, że na Mejstic Blog można znaleźć wpisy związane z szeroko rozumianym linkbuildingiem. Ponadto oferuje wiadomości z obszaru SEO oraz informacje o najświeższych aktualizacjach flagowych narzędzi. Ponadto nie brakuje cennych wskazówek, które pomogą jeszcze lepiej zoptymalizować własną stronę internetową. Majestic Blog to źródło cennej wiedzy zarówno na temat samego programu, jak i pozyskiwania linków.

https://blog.majestic.com/pl/

Wierzymy, że powyższe serwisy okażą się dla Was bardzo przydatne w procesie pozycjonowania. Koniecznie dajcie nam znać, jak się sprawdzają w Waszej codziennej pracy. Powodzenia! Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego bloga, na którym znajdziecie szereg cennych informacji z zakresu marketingu internetowego i nie tylko.