5 kreatywnych sposobów na pozyskiwanie linków

5 kreatywnych sposobów na pozyskiwanie linków

Źródło: fot. Geralt, na licencji CC0, pixabay.com

Pozyskiwanie linków to jedna z najważniejszych i sprawdzonych metod strategii na pozycjonowanie strony internetowej. Linkowanie wcale nie jest takie proste, tym bardziej, jeśli nie ogranicza się tylko i wyłącznie do rutynowych działań. Oczywiście, gra jest warta świeczki, bowiem kreatywny link building może przynieść naprawdę bardzo dobre rezultaty w postaci podniesienia pozycji strony w rankingu wyszukiwarki Google.

5 sposobów na: kreatywne pozyskiwanie linków

Co kryje się pod pojęciem: kreatywny link building? Jakie niebanalne metody warto wdrożyć, by poprawić pozycję swojej strony internetowej? Dowiesz się z naszego poniższego zestawienia, w którym przedstawiamy 5 kreatywnych sposobów na pozyskiwanie linków.

1. Stwórz oryginalną stronę błędu 404

Nasze zestawienie kreatywnych sposobów na linkowanie otwiera bardzo oryginalna metoda, której wdrożenie wymaga nieprzeciętnych umiejętności grafika i kreatywności copywritera. Oczywiście, mowa o stronie błędu 404. Stwórz nieszablonowy nagłówek, który będzie intrygować, bawić, a nawet szokować.

Wbrew pozorom strona błędu 404 może okazać się doskonałą trampoliną do pozyskania dużej liczby linków. Tym bardziej, jeśli postarasz się ją wypromować na forach i serwisach poświęconych zagadnieniom webdesignu.

Niech przybierze postać tzw. virala, który opanuje Internet lub chociaż jego zakamarki. Rezultat murowany. Linki do Twojej strony rozejdą się jak bułeczki w sklepie o poranku. Jeśli Twój projekt będzie szerowany i modyfikowany, możesz odpalać szampana i cieszyć się wartościowymi linkami, dzięki którym Twoja strona zdobędzie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google.

2. Poproś swojego klienta o opinię i komentarz

Działania marketingowe każdej firmy nie powinny kończyć się z chwilą zawarcia transakcji z klientem. Oprócz prowadzenia kampanii emailingowej, która ma być naturalnym przypomnieniem, warto zachęcić konsumenta, by podzielił się opinią na temat zakupionego produktu czy usługi oraz napisał krótki komentarz na swojej stronie wraz z linkiem do naszej witryny. Oczywiście, w dobie porównywarek cenowych oraz serwisów z opiniami zamieszczenie takiego komentarza nie będzie większym problemem.

Kontakt z Klientem zaprocentuje, bowiem wielu konsumentów na fali zakupowego zadowolenia od razu wystawi pozytywną opinię. W ten oto prosty sposób pozyskasz niemało wartościowych linków. Co więcej, pozytywne referencje z całą pewnością wpłyną na poprawę Twojego wizerunku oraz wyniki sprzedaży.

3. Twórz specjalistyczne recenzje, porównania i zestawienia

Kolejnym kreatywnym sposobem na linkowanie, który cieszy się ogromną popularnością jest publikacja recenzji, zestawień i porównań. Tego typu wpisy generują o wiele większy ruch niż tradycyjne artykuły. Tym bardziej, kiedy temat ugryziony jest w sposób oryginalny, a co nawet ważniejsze – specjalistyczny.

Wciel się w rolę eksperta, znajdź swoją niszę, która będzie tematycznie powiązana z Twoją branżą i prowadź czytelników za rękę, serwując im porcję cennej wiedzy. Tworząc atrakcyjne treści dla Twojej grupy docelowej, możesz spodziewać się bardzo pozytywnego feedbacku, a co za tym idzie pozyskania wartościowych linków.

4. Dostarczaj unikalne poradniki

Z pewnością, przeglądając ulubione strony internetowe wielokrotnie trafiasz na poradniki, w których autor stara się rozwiązać jakiś problem bądź po prostu odpowiada na pytanie zawarte w tytule. W wielu przypadkach zapotrzebowanie na tego typu wpisy wynika zarówno z braku informacji na dany temat, jak i próby zwiększenia ruchu na stronie. Oczywiście, nie można zapominać również o tym, że wiele serwisów ma po prostu potrzebę pozyskania wartościowych i naturalnych odnośników.

I nic dziwnego, bowiem tworzenie poradników to idealny sposób na pozyskiwanie wartościowych linków. Przygotowując tego typu tekst, w pierwszej kolejności warto przeanalizować problematyczne zagadnienia z zakresu działalności – takie, które mogą być poszukiwane przez potencjalnych czytelników.

Rzuć okiem na popularne fora internetowe, obejmujące tematy z Twojego zakresu i sprawdź, na jakie pytania poszukuje się odpowiedzi. Nowy temat możesz dodać również na Wikipedii, jeśli ten jest kiepsko opisany lub niekompletny. Tworząc unikalne poradniki masz pewność, że będą szerowane, tym samym pozyskasz kolejne wartościowe linki.

5. Obalaj mity

Nasze zestawienie 5 kreatywnych sposobów na pozyskiwanie linków zamyka tzw. pogromca mitów! A w zasadzie to strażnik prawdy, w którego musisz się wcielić. Obal wszystkie niestworzone historie lub fake informacje pojawiające się w Twojej branży. Stwórz cały cykl artykułów, który rzuci światło prawdy na przekłamane informacje. Odkłam rzeczywistość i rozpraw się z największymi absurdami – pokazując je z perspektywy specjalisty. Argumentuj, udowadniaj, precyzuj i posługuj się faktami. Możesz być pewien, że wiele osób podpisze się pod Twoim tekstem, w pełni popierając Twoje tezy i dzieląc się nimi z innymi za pośrednictwem odnośnika do Twojej publikacji.

Podsumowując, stwórz oryginalną stronę błędu 404, proś swoich Klientów o opinię i komentarz, kreuj specjalistyczne recenzje, porównania oraz zestawienia, dostarczaj unikalne poradniki i obalaj mity! Wszystkie wymienione sposoby są kreatywnym podejściem do procesu linkowania. Wdrażaj je mądrze, a pozycja Twojej strony będzie systematycznie się poprawiać.