Testowanie nowego Brand24

| Przydatne narzędzia | Judyta Zajbert

Brand24Źródło: www.brand24.pl

Brand24 to narzędzie umożliwiające kompleksowy monitoring danej marki w Internecie. Jest to narzędzie, które udostępnia dane nie tylko ze stron internetowych, ale także, a może i przede wszystkim, z najpopularniejszych portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Czytaj dalej

Google AdWords cz. 1 – wstęp

| Abc Pozycjonowania, Przydatne narzędzia | , , Marta Tomczak

Google AdWords

Ostatnio pisaliśmy, że w Polsce 93% internautów (ok. 20 milionów ludzi), korzysta z wyszukiwarki Google1. To oznacza, że jeśli podejmiesz odpowiednie działania, każda z tych osób może być Twoim potencjalnym Klientem. O jakich działaniach mowa? Oczywiście o pozycjonowaniu, ale co robić kiedy nie mamy czasu, żeby czekać na jego efekty? Możemy wtedy skorzystać z systemu reklamowego, jakim jest Google AdWords.

Czytaj dalej

Inne zasoby – narzędzia nie tylko do pozycjonowania

| Abc Pozycjonowania, Przydatne narzędzia | , , , , Marta Tomczak

Website SEO and analytics icons

Pozycjonowanie stron to bardzo złożony proces, który owszem, można przeprowadzać samemu, ale wymaga to specjalistycznej wiedzy i ciągłego pogłębiania informacji z tej dziedziny. Jego złożoność wynika z nieustannych zmian wprowadzanych w algorytmie Google. Co więcej, raz na jakiś czas wdrożony zostaje zupełnie nowy algorytm. Wtedy też zmieniają się zasady, które rządzą światem SEO, a wypracowane pozycję mogą z dnia na dzień się obniżyć. Dobrze jest zatem dbać również o aspekty wizerunkowe i funkcjonalne strony, które pozostają niezmienne. Na szczęście istnieje wiele aplikacji, które mogą nam pomóc w tych działaniach oraz w optymalizacji pod  aktualne wymagania Google. Ostatnio opisywaliśmy narzędzie Webmaster Tools, a na zakończenie tamtego artykułu wspomnieliśmy o Innych zasobach. W imię zasady „last but not least”, dzisiaj przybliżymy ten zestaw dodatkowych narzędzi, które w dużej mierze mogą przyczynić się do poprawy pozycji naszej strony w wyszukiwarce.

Czytaj dalej

Webmaster Tools – narzędzie każdego pozycjonera

| Abc Pozycjonowania, Przydatne narzędzia | Marta Tomczak

 

Webmaster Tools

Źródło: www.google.pl 

Internet to medium, które cały czas zmienia się w dynamiczny sposób, a wraz z nim wymagania wyszukiwarek i techniki SEO. Właśnie dlatego pozycjonowanie to czasochłonny i długoterminowy proces, który trzeba dostosowywać do tych wymagań. Zatem nie może opierać się ono jedynie na optymalizacji strony, ale należy też w sposób ciągły monitorować jej pozycję oraz zmiany zachodzące w algorytmie Google, które powodują spadek pozycji i występowanie błędów. Istnieje wiele narzędzi, które do tego służą. Wśród nich znajduje się Webmaster Tools – autorskie narzędzia Google.

Czytaj dalej

Wybieram White SEO

| Abc Pozycjonowania | , , , Marta Tomczak

Wybieram White SEO
 

W ostatnim artykule pisaliśmy o tym, że nie istnieje coś takiego jak szybkie i skuteczne pozycjonowanie, chyba, że wykonuje się je przy pomocy zabronionych przez twórców wyszukiwarki metod, potocznie nazwanych Black SEO. Poprzednio dokładnie je opisaliśmy. Dziś skupimy się na działaniach dozwolonych – White SEO. To ważny artykuł, który warto zapamiętać.

Czytaj dalej